درباره ما

«مهندسین مشاور امکو ایران» به‌منظور ارائه خدمات مهندسی مشاور درسال 1342 با عنوان «مهندسین مشاور امکو» در تهران تأسیس گردید. این مشاور از ابتدای تأسیس خود، به‌دلیل تخصص قابل توجه اعضای مؤسس و بهره‌گیری از نیروهای با تجربه و کاردان در رشته‌های مختلف خدمات مهندسی، موفق شد که مسئولیت مطالعه، طراحی و نظارت تعداد قابل ملاحظه‌ای از پروژه‌های عمرانی کشور را به‌ عهده گیرد و به‌ عنوان یکی از شرکت‌های ممتاز مهندسی شناخته شود. به‌ نحوی که در سال 1353 به دلیل تهیه و انجام طرح‌ها با کیفیتی برتر، موفق به کسب «جایزه بین‌المللی مرکوری طلایی» گردید و علاوه بر آن، تقدیرنامه‌ها و تشویق نامه‌های متعددی را نیز از کارفرمایان مختلف دریافت کرد.

همچنین درسال 1353 هنگامی که طرح عظیم جامع و تفصیلی منطقه لواسانات به‌ دلیل اهمیت فوق‌العاده‌اش بین 6 مؤسسه بزرگ مهندسی به مسابقه گذاشته شد، «مهندسین مشاور امکو» با ارائه برنامه‌ها و طرح‌های خود، در این مسابقه برنده شد و به‌‌ دنبال آن، همراه با طرح جامع و تفصیلی، طرح شبکه‌ راه‌ها و همچنین قسمتی از طرح‌های اجرایی را تهیه کرد و با موفقیت به‌تصویب رساند.

«مهندسین مشاور امکو» از نخستین مشاوران ایرانی است که در زمینه مطالعات و برنامه‌ریزی طرح‌های شهرسازی در کشور به فعالیت پرداخته‌ است و همگام با معروف‌ترین مهندسان مشاور خارجی، در انجام پروژه‌های وسیع مطالعاتی شهرسازی و تهیه طرح‌های آن مشارکت داشته‌ است که برای نمونه می توان به مؤسسه بین‌المللی دوکسیادیس (DOXIADIS) در یونان اشاره نمود.

در عین حال، «مهندسین مشاور امکو» از آغاز فعالیت خود، کارشناسان متعددی را از لحاظ تخصص فنی تربیت کرده که حضور تعداد قابل‌ توجهی از این کارشناسان در رأس شرکت‌های مشاوری موجود کشور، خود بیانگر توانایی و میزان کارآیی این مهندسین مشاور است.

از سال 1365 شرکت «مهندسین مشاور امکو» به‌ دلیل ضرورت تطبیق شرکت با ضوابط جدید سازمان برنامه و بودجه، اقدام به تجدید سازمان نمود. از این‌رو، مدیر عامل شرکت با گردآوری تعدادی از متخصصان با تجربه به تجدید سازمان شرکت پرداخت و به این ترتیب، عنوان آن نیز به «امکو ایران» تبدیل گردید.

 «مهندسین مشاور امکوایران» بلافاصله با کار و تلاش پیگیر و طاقت‌فرسای مدیران، موفق شد که در کوتاه‌ترین مدت، کمیت و کیفیت کاری خود را به سطح بسیار مطلوبی ارتقا دهد. به‌ نحوی که در حال حاضر، حجم پروژه‌های انجام شده و در دست اقدام مؤسسه همراه با کادر و تجهیزات آن در حدی است که بنا به تأئید اکثر بازدیدکنندگان ذیصلاح از مؤسسه، بار دیگر این مشاور در کنار مؤسسات درجه ممتاز مهندسی مشاور کشور قرار گرفته‌ است.

 این مهندسین مشاور با برخورداری از کادر متخصص و ورزیده در اکثر زمینه‌ها و بخصوص پروژه‌های مطالعاتی، معماری، شهرسازی و سیویل فعالیت دارد و تعداد پرسنل رسمی و دایمی آن به بیش‌ از 100 نفر می‌رسد که تمامی آنان از بین کارشناسان و متخصصان ورزیده کشور برگزیده شده‌اند. این افراد در فضایی حدود 1000 مترمربع ـکه مالک آن مدیران شرکت هستندـ به فعالیت مشغولند و مؤسسه از لحاظ امکانات و تجهیزات، دارای توان بسیار چشمگیری است. به‌ نحوی که بخش کامپیوتری آن در انجام پروژه‌های مختلف، از پیشرفته‌ترین تجهیزات و مدرن‌ترین سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای جهان بهره‌ می‌جوید و نوع فعالیت آن، شاخص عمده‌ای در زمینه استفاده از فناوری مدرن در نظام فعالیت‌های مهندسی مشاور کشور محسوب می‌شود.


resume
Download EMCO Resume
طرح توسعه حوزه عمرانی بیلوردی

هدف از مطالعه و تهیه طرح های جامع و تفصیلی، ایجاد مراکزی به منظور تامین خدمات و تاسیسات مورد نیاز روستائیان مرکزحوزه و اقمار آن با توجه به توسعه آینده می باشد.

 طرح جامع شهر ساری

مطالعات طرح جامع مشتمل بر شناخت و تعیین وضع موجود، تحلیل و پیشنهادات به همراه ضوابط  و مقررات مربوطه

دانشکده دریایی چابهار

طراحی مجموعه دانشکده دریایی چابهار

 طرح توسعه فیزیکی مناطق ساحلی دریای خزر

برنامه ریزی فیزیکی توسعه گردشگری نوار ساحلی دریای خزر 

مجتمع مسکونی آیمان تبریز

اولین و بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری ایران

طرح اجرایی تهران

معرفی مشکلات پیش روی تهران و ارائه راهکار 

طرح جامع جهانگردی سرعین اردبیل

(توسعه گردشگری سلامت؛ مجموعه آب درمانی، هتل و طرح تفصیلی آب‌های معدنی سرعـین اردبیل)

مجموعه فرهنگی رفاهی اکباتان

مرکز تجاری، فرهنگی، نمایشی، گردشگری، رستوران و هتل

دهکده سلامت

مجموعه های چند عملکردی شامل انواع کاربری های اقامتی، بهداشتی- درمانی، تفریحی، نمایشگاهی و تجاری

(پهنه ساحلی دریاچه چیتگر (شهدای خلیج فارس

بزرگترین عرصه تفرجی آبی تهران

ساختمان مرکزی شهرداری شیراز

طراحی منحصربفرد با موتیف های ایرانی- اسلامی

طرح جامع فضای سبز شهر ارومیه

مطالعات راهبردی با استفاده از مفاهیم  اکولوژی منظر

مجتمع مسکونی تجاری قائم

مجتمع مسکونی با ظرفیت اسکان بیش از 700 واحد مسکونی دو و سه خوابه

 تالار حافظ شیراز

آمفی تأتر چند منظوره