خانهآرشیو اخباردریاچه شهدای خلیج فارس در زمره 10 پروژه برتر سال 2015
دریاچه شهدای خلیج فارس در زمره 10 پروژه برتر سال 2015
دریاچه شهدای خلیج فارس در زمره 10 پروژه برتر سال 2015

ایلنا: پروژه احداث دریاچه شهدای خلیج فارس در زمره 10 پروژه برتر جهان در سال 2015 قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، متعاقب حضور ارزیابان انجمن بین المللی مدیریت پروژه در تهران و ارزیابی پروژه احداث دریاچه شهدای خلیج فارس در فاصله روزهای سی ویکم خردادماه تا چهارم تیرماه سال جاری، آرای داوران پنجاهمین دوره جایزه بین المللی تعالی مدیریت پروژه اعلام شد؛ نتایجی که براساس آن دریاچه شهدای خلیج فارس نه تنها به عنوان یکی از 10 پروژه برتر جهان در سال 2015 معرفی شده بلکه لایق دریافت جایزه "تعهد به تعالی" شناخته شده است.

دریاچه 140 هکتاری غرب پایتخت که بهره برداری از آن در اردیبهشت ماه سال 1392 به رویای 40 ساله شهروندان تهرانی برای بهره مندی از یک پهنه وسیع آبی رنگ واقعیت بخشید، در فهرست پروژه های برتر جهان یکی از 4 پروژه ای است که طراحی و اجرای آن توسط مهندسان و کارگران بومی انجام شده است.

گفتنی است در جریان ارزیابی نحوه مدیریت پروژه احداث دریاچه شهدای خلیج فارس، معیارهای مختلفی از قبیل تحقق اهداف پروژه، راهبری پروژه در ابعاد و لایه های مختلف ارکان اجرایی، دست اندرکاران و کارکنان و نحوه گزینش و حرفه ای بودن آنها، آموزش حین کار و نتایج حاصل از عملکرد کارکنان، بحث استفاده اثربخش و کارآمد از منابع، بهره گیری از فرآیندها و نحوه بررسی و تغییر آنها در صورت نیاز، نحوه تأمین منافع ذینفعان و نتایج حاصل از اجرای این پروژه مد نظر قرار گرفت و نتیجه بررسی ها طی گزارشی تسلیم هیئت داوران انجمن بین المللی مدیریت پروژه شد.

قرار است جوایز پنجاهمین دوره جایزه بین المللی مدیریت پروژه، پنجم لغایت هشتم مهرماه امسال همزمان با برگزاری نشست جهانی مدیریت پروژه در پاناما اعطا شود. این سومین بار است که یکی از پروژه های اجرا شده توسط مدیریت شهری پایتخت در این قبیل رقابت ها مورد تقدیر قرار می گیرد.

شایان ذکر است مهندسین مشاور امکو ایران از سال 1389 به عنوان مشاور برنامه ریز و طراحی شهری کلان مجموعه و نیز مشاور معماری منظر و فضای سبز  پهنه ساحلی دریاچه شهدای خلیج فارس (مرحله اول و دوم طراحی و نظارت کارگاهی) فعالیت خود  را دنبال می نماید.

 

 

منبع : ایلنا
resume
Download EMCO Resume
مجتمع مسکونی آیمان تبریز

اولین و بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری ایران

طرح جامع جهانگردی سرعین اردبیل

(توسعه گردشگری سلامت؛ مجموعه آب درمانی، هتل و طرح تفصیلی آب‌های معدنی سرعـین اردبیل)

مجموعه فرهنگی رفاهی اکباتان

مرکز تجاری، فرهنگی، نمایشی، گردشگری، رستوران و هتل

دهکده سلامت

مجموعه های چند عملکردی شامل انواع کاربری های اقامتی، بهداشتی- درمانی، تفریحی، نمایشگاهی و تجاری

(پهنه ساحلی دریاچه چیتگر (شهدای خلیج فارس

بزرگترین عرصه تفرجی آبی تهران

ساختمان مرکزی شهرداری شیراز

طراحی منحصربفرد با موتیف های ایرانی- اسلامی

طرح جامع فضای سبز شهر ارومیه

مطالعات راهبردی با استفاده از مفاهیم  اکولوژی منظر

مجتمع مسکونی تجاری قائم

مجتمع مسکونی با ظرفیت اسکان بیش از 700 واحد مسکونی دو و سه خوابه

 تالار حافظ شیراز

آمفی تأتر چند منظوره